Bochnia ul. Kazimierza Wielkiego 8
Sklep tel. 14 6123871
Serwis tel. 14 6118047
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Aby przygotować kasę fiskalną do działania potrzebujemy od Państwa natępujących informacji:
1. Treść nagłówka kasy który będzie się pojawiał na początku każdego paragonu i raportu.
Nagłówek musi zawierać nazwę firmy jaka istnieje we wpisie do ewidencji oraz adres miejsca instalacji kasy
2. Numer NIP firmy.
3. Lista kodów które określają towary i usługi które będą rejestrowane na kasie fiskalnej.
Przykładowa lista dla kasy zainstalowanej w zakładzie mechaniki pojazdowej
oraz przykład dla salonu fryzjerskiego
Kod Towaru EAN jest to liczba jaką musimy wcisnąć na kasie fiskalnej aby wybrać towar lub usługę do sprzedaży
Nazwa towaru lub usługi w zależnośći od modelu kasy może zawierać 18 lub 40 znaków
Stawka PTU to literowy kod określający wartość stawki VAT jaka zostanie przypisana do danej pozycji i przedstawia się następująco :
A - 23% , B - 8% , C - 0% , D - 5% , G - ZW (zwolnione z vat)
Od 1 stycznia 2015 roku, rejestrację sprzedaży na kasie rejestrującej powinni rozpocząć prowadzący sprzedaż:
Od 1 marca 2015 roku, rejestrację świadczonych usług na kasie rejestrującej powinni rozpocząć świadczący usługi:
Podatnicy rozpoczynający działalność po 1 stycznia 2015 roku mają 2 miesiące od pierwszej wykonanej usługi na zainstalowanie kasy fiskalnej i rozpoczęcie na niej ewidencji świadczonych usług.
Jeśli podatnik w ustawowym terminie nie zacznie stosować w prowadzonej działalności gospodarczej kasy rejestrującej, naczelnik urzędu skarbowego lub organ kontroli skarbowej ustala za okres do momentu rozpoczęcia prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących dodatkowe zobowiązanie podatkowe w wysokości odpowiadającej 30 proc. kwoty podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług.
Jeżeli podatnik nie rozpocznie prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej w obowiązujących terminach nie będzie mógł skorzystać z prawa odliczenia od podatku, kwot wydatkowanych na zakup kasy (obecnie 90% jej ceny zakupu, nie więcej jednak niż 700 zł).
W przypadku braku kasy fiskalnej podatnik zobowiązany do jej posiadania może zostać ukarany karą grzywny do 240 stawek dziennych za nieprowadzenie księgi (kasa fiskalna jest księgą w rozumieniu Kodeksu karnego skarbowego), albo w przypadku mniejszej wagi karą grzywny za wykroczenie skarbowe.
W przypadku posiadania kasy, ale nieewidencjonowania przy jej pomocy sprzedaży, albo też w przypadku ewidencjonowania tylko części sprzedaży, którą podatnik powinien ewidencjonować, podatnik może zostać ukarany karą grzywny do 240 stawek dziennych za nierzetelne prowadzenie księgi, albo w przypadku mniejszej wagi karą grzywny za wykroczenie skarbowe.
W przypadku nieprawidłowego ewidencjonowania na kasie rejestrującej, które jednak nie skutkuje uszczupleniem zobowiązania podatkowego podatnik może zostać ukarany karą grzywny za wykroczenie skarbowe za wadliwe prowadzenie księgi.
W przypadku niezgłoszenia kasy do obowiązkowego przeglądu technicznego podatnik zobowiązany będzie do zwrotu odliczonych lub zwróconych mu kwot wydatkowanych na zakup kasy rejestrującej.
Joomla gallery extension by joomlashine.com